BUTY

Odpowiednie buty stanowią kluczowy element ubioru podczas uprawiania wszelkich sportów. Zwłaszcza opinie zawodników grających w piłkę nożną nie pozostawiają złudzeń - gwałtowne zrywy, śliska bądź nierówna nawierzchnia oraz kilometry przebiegnięte na boisku sprawiają, że stopy dostają w kość. Przez to gra w pewnym momencie staje się o wiele trudniejsza. Z tego względu warto o nie zadbać, wybierając odpowiedni model butów na treningi i mecze, dostosowany do warunków, miejsca oraz indywidualnych cech każdego zawodnika.

Jak wybrać odpowiednie buty sportowe dziecięce i męskie?

Przy wyborze butów do regularnego uprawiania sportu warto wziąć pod uwagę kilka czynników, które ułatwią treningi i zapewnią odpowiednią ochronę stopom. Pierwszym z nich jest rodzaj obuwia w zależności od miejsca, gdzie rozgrywane są mecze. 

Istnieją cztery podstawowe typy: lanki, wkręty, turfy i halówki. Pierwszy rodzaj to lanki (FG, ang. firm ground). Ze względu na korki o średniej wysokości dedykowane są do gry na twardych nawierzchniach lub standardowej murawie. Wkręty (SG, ang. soft ground) powstały z myślą o bardziej profesjonalnej grze. Posiadają gwinty, w które wkręca się metalowe korki zapewniające przyczepność na mokrej trawie oraz miękkich boiskach. Turfy (TF, ang. turf) najlepiej sprawdzają się zimą, gdy boisko jest zamrożone lub na sztucznej murawie o kilku centymetrowym włosiu. Posiadają więcej korków o mniejszej wysokości, dzięki temu możliwa jest stabilna gra nawet na zamarzniętym podłożu. Ostatni typ to halówki (In, ang indoor) i jak sama nazwa wskazuje, dedykowane są do gry na boiskach zadaszonych. Nie posiadają żadnych korków, a płaską, często antypoślizgową podeszwę, która zapobiega ślizganiu się po parkiecie lub gładkiej, sztucznej nawierzchni.

Odpowiedni rodzaj butów powinien być także dopasowany do pozycji zawodnika na boisku. Osoby grające w defensywie powinny postawić na obuwie z korkami o kanciastych kształtach, które zapewnią o wiele lepszą przyczepność, a co za tym idzie - skuteczniejszą obronę przed przeciwnikami. Natomiast w grze ofensywnej najlepiej sprawdzą się buty wyposażone w okrągłe kołki, ponieważ nie będą spowalniać sprintu napastnika.

Kolejnym ważnym czynnikiem jest materiał, z którego zostało wykonane obuwie. Nie ma znaczenia, czy szukamy butów sportowych dziecięcych czy męskich, tworzywo powinno być przewiewne. Odpowiednia cyrkulacja powietrza zapewnia oddychanie skóry, która w trakcie intensywnego wysiłku poci się. Jeśli materiał będzie zbyt szczelny, wilgoć wewnątrz butów może doprowadzić do obcierania naskórka, wystąpienia opuchlizny, a nawet otwartych ran. Dobre buty sportowe męskie i dziecięce muszą być dobrze dopasowane do stopy. Z tego względu nie powinno się brać pod uwagę rozmiaru, a długość wkładki oraz kształt modelu.

Buty sportowe męskie

W naszym sklepie prezentujemy całą kategorię poświęconą piłkarskim butom dla dzieci i dorosłych. Wśród nich znajdziesz produkty takich popularnych marek, jak Adidas, Joma, Nike, czy Puma. Oferowane przez nas modele zostały stworzone do gry na różnego rodzaju nawierzchniach wewnątrz i na zewnątrz - wybierz spośród dostępnych lanek, turfów, wkrętów oraz halówek. Ponadto szeroka gama wzorów sprawia, że będziesz mógł zagrać we własnym piłkarskim stylu. Znajdziesz tu ogrom najpopularniejszych modeli butów sportowych, które używane są na boiskach całego świata.

Solidne wykonanie oraz wytrzymałe materiały sprawiają, że buty prezentowane w tej kategorii będą towarzyszyć Tobie i Twojemu dziecku przez wiele treningów. Konstrukcja została dostosowana do warunków panujących na boisku. Dzięki temu przyjęcia nawet najmocniejszych piłek nie sprawią graczowi bólu, a stopa będzie doskonale chroniona. Gumowe podeszwy zapewniają świetną przyczepność na halach, natomiast przemyślane rozmieszczenie korków stanowi klucz do stabilnego poruszania się po murawie.

Jeśli szukasz idealnych piłkarskich butów, zapoznaj się bliżej z modelami dostępnymi w tej kategorii w atrakcyjnych cenach. Wybierz te, które najlepiej wspomogą Twoją grę bez względu na to, w jakich warunkach rozgrywasz mecz.