SIATKÓWKA

Siatkówka to w ostatnich latach coraz popularniejszy sport ze względu na ogromne sukcesy, jakie osiągają polscy zawodnicy. Podwójne mistrzostwo świata to w końcu nie lada wyczyn. To wydarzenie sprawiło, że o wiele więcej osób zainteresowało się siatkarskimi rozgrywkami, a nawet sami zaczęli zajmować boiska. Naturalną koleją rzeczy był wzrost sprzedaży wszelkich akcesoriów potrzebnych do gry, czyli piłek, nakolanników, siatek, a nawet gotowych boisk, które można zostawić w dowolnym miejscu.

Jak dobrać odpowiednie nakolanniki?

Aby gra mogła być bezpieczna, a akcje zapierające dech w piersiach, siatkarze rozgrywający mecze w halach stosują nakolanniki. Mają one za zadanie chronić kolana zawodnika podczas ślizgu po powierzchni. Ponadto dobrze dopasowane nakolanniki potrafią zapobiec poważniejszym urazom kolana. Jednak jaki model wybrać?

Pierwszym ważnym czynnikiem jest rodzaj wypełnienia. Nakolannik musi posiadać takie tworzywo, które będzie skutecznie amortyzować uderzenia kolan o powierzchnię boiska. Z tego względu najlepiej jest wybrać modele z wypełnieniem wykonanym z pianki EVA oraz spienionego poliuretanu. Oba materiały cechują się elastycznością, a co za tym idzie - bardzo dobrą amortyzacją, ochroną oraz izolacją kolan. Ponadto mają bardzo niską masę, dlatego nie stanowią obciążenia dla stawów i są komfortowe podczas noszenia.

Kolejny aspekt to powierzchnia gąbki. Nakolanniki dla początkujących amortyzują jedynie przednią część kolan, ponieważ zawodnicy upadają zazwyczaj właśnie na to miejsce. Natomiast gracze, którzy mieli już nieco styczności z nauką ślizgu, powinni wybrać modele okrywające skórę także po bokach.

Inną kwestię stanowi odpowiedni rozmiar. Aby go dobrać, wystarczy zmierzyć obwód uda około 8 cm nad kolanem - tu kończy się górna granica nakolannika. Materiał powinien dobrze przylegać do skóry, ale nie cisnąć, ponieważ w takiej sytuacji będzie utrudniał przepływ krwi i powodował skurcze w łydkach.

Siatkarskie akcesoria

W naszym sklepie prezentujemy całą kategorię poświęconą akcesoriom do gry w siatkówkę. Wśród produktów znajdują różnego rodzaju piłki oraz ochraniacze na kolana, które są niezbędne podczas niejednego meczu. Z tego względu warto postawić na najlepsze jakościowo produkty.

Oferujemy piłki renomowanej marki Mikasa, które towarzyszą zawodnikom w meczach na całym świecie, nawet tych o najwyższej randze. Doskonale przemyślana, wielopanelowa konstrukcja zapewnia jak najwyższą aerodynamikę modeli. Sprawia to, że piłka trafia dokładnie tam, gdzie postanowił gracz. Mikasa wytwarza swoje produkty z poliuretanu, który cechuje się wysoką elastycznością, ale zmniejszoną sprężystością. Dzięki temu piłka doskonale odbija się od podłoża pod optymalnym kątem. PU jest także bardzo lekkim materiałem, co pozwala na dokładne dostosowanie ciężaru danego modelu do wymogów. Ponadto tworzywo to charakteryzuje się odpornością na uszkodzenia mechaniczne czy ścieranie. A zarazem jego miękkość została zwiększona, aby powodować mniejsze tarcie w kontakcie ze skórą. Dzięki temu piłki marki Mikasa przetrwają niejeden zaciekły mecz, gdzie zawodnicy nie szczędzą siły przy uderzeniach.

Poza piłkami w naszej ofercie znajdują się również nakolanniki w różnych kolorach. Dobrze dopasowują się do kształtu nogi, a zarazem nie krępują ruchów. Posiadają niskie profilowanie w celu zwiększenia wentylacji powietrza, dzięki czemu skóra oddycha, a wilgoć jest łatwo odprowadzana na zewnątrz. Zapobiega to również powstawaniu nieprzyjemnych zapachów. Miękkie, ale zarazem wytrzymałe wypełnienie doskonale chroni kolana podczas wszelkiego rodzaju ślizgów po powierzchni boiska. Natomiast materiały, z których zostały wykonane nakolanniki, są odporne na przetarcia oraz rozdarcia podczas kontaktu z podłożem.

Jeśli szukasz odpowiednich akcesoriów do gry w siatkówkę, zapoznaj się bliżej z naszymi produktami. Przemyślanie wykonana piłka sprawi, że akcje nabiorą tempa, a podania będą bardziej dokładne. Natomiast dzięki wytrzymałym ochraniaczom na kolana wyjdziesz z każdej, nawet najgorszej sytuacji zwycięsko